Biszkopt czekoladowy brownie

23.03.2021

Biszkopt czekoladowy brownie
Biszkopt czekoladowy brownie

Na Słodką Szkołę wstawiliśmy nowy kurs z wykonania biszkoptu czekoladowego brownie! Zbliża się Wielkanoc, więc można wykorzystać go, jako biszkopt do świątecznego tortu.

Kurs dostępny jest w subskrypcji premium.

W tym kursie nauczysz się jak zrobić biszkopt czekoladowy brownie, który jest biszkoptem tłuszczowym i skradł serce nie jednej osoby

Pokażę Ci krok po kroku jak upiec pyszny i wilgotny biszkopt, który jest stabilny i idealnie nadaje się do robienia tortów parterowych, jak i piętrowych. Pamiętaj, że dobrze wykonany biszkopt jest podstawa perfekcyjnego tortu! Zobaczysz jak należy ubić masę jajeczną, jak połączyć ją, aby biszkopt nie siadł i jak obchodzić się z nim po upieczeniu.

Świetnie sprawdza się jako biszkopt do tortów, nie jest za ciężki, ani za słodki, ale jednocześnie stabilny. Jest bardziej wilgotny niż klasyczny biszkopt kakaowy. Idealnie komponuje się z wieloma smakami czekoladowymi jak i owocowymi.

Nauczysz się:

  • Z jakich składników zrobić biszkopt
  • Jak ubić poprawnie jajka
  • Jak przygotować masę biszkoptową
  • Jak upiec biszkopt i jak się z nim obchodzić

Tego wszystkiego dowiesz się i zobaczysz w tym kursie, który dla Ciebie przygotowałam. Nie zwlekaj i już dziś zacznij ćwiczyć.

Zapraszam do nauki!

Przejdź do kursu!